back-button← späť

Historický rodinný dom, Mošovce.

Predaj, Rodinný dom, Mošovce, Kompletná rekonštrukcia

Cena: 255 000

180 m2

288 m2

1066 m2

Údaje nehnuteľnosti

ID nehnuteľnosti: 409
Druh ponuky: Predaj
Druh nehnuteľnosti: Rodinný dom
Mesto/obec: Mošovce
Stav nehnuteľnosti: Kompletná rekonštrukcia
Úžitková plocha: 180m2
Zastavaná plocha: 288m2
Plocha pozemku: 1066m2

Popis nehnuteľnosti

Ponúkame na predaj krásny historický rodinný dom postavený v čase prvej republiky cca: v roku 1920 po kompletnej rekonštrukcii, ktorý sa nachádza v obci Mošovce vzdialenej len 6 km od okresného kúpeľného mesta Turčianske Teplice, 20 km od mesta Martin v susedstve s námestím, hneď vedľa parku a kostola, v historickej časti obce, neďaleko od školy, autobusovej zastávky, obchodov a zdravotného strediska.

K domu prislúcha upravený pozemok o celkovej výmere 1.066 m2. Zastavaná plocha domu je 288 m2 .

Dispozičné riešenie:
V prízemí domu sa nachádza , kováčska dielňa („šmykňa“) zariadená historickým kováčskym a zámočníckym náradím a vybavením, historická izba s klenbovým stropom pod ktorou je v časti pivnica so studňou na úžitkovú vodu, obytná izba - letná kuchyňa. kúpeľňa s WC, technická miestnosť,

Na poschodí kuchyňa plynule prepojená s obývačkou a jedálenským kútom, detská izba, veľká spálňa predelená nábytkovou stenou, kúpeľňa s WC, chodba.

Podkrovie - povala s vysokým štítom strechy, je pripravené na možnosť ďalších obytných priestorov s novým elektrickým osvetlením a zásuvkami. V dvojgaráži sú pripravené základy na nadstavbu poschodia s napojením na podkrovie s možnosťou samostatného vchodu.

Dom prešiel kompletnou rekonštrukciou vrátane výmeny inžinierskych sietí ( vody, elektriky, odpadu, plynu ), strecha domu a hospodárskej budovy - humna je pokrytá betónovou škridlou, dvojgaráž a maštele pálenou škridlou, plastové okná ( pôvodného tvaru ), fasáda domu je kompletne opravená podľa pôvodného vzhľadu. Kúrenie zabezpečuje centrálne kotol na drevoplyn a elektrický vykurovací kotol. Na prízemí sú aj dve lokálne vykurovacie telesá na pevné palivo.

Dôkladná citlivo realizovaná rekonštrukcia domu dodáva príjemnú atmosféru a komfortné bývanie, kde dom sa v lete neprehrieva a v zime udržuje konštantnú príjemnú teplotu, Je to historický kamenno tehlový nezateplený dom... ( nové mesačné zálohové platby za elektrinu 140 €/mesiac ). Dom je napojený na IS: voda, elektrika, kanalizácia, plyn a vlastnú ČOV.

Vstup na pozemok je cez historickú krytú bránu s historickým náradím, kde sa v minulosti podkúvali kone. V stavbách je parkovací priestor pre 4 autá, motorky a bicykle, hospodárska budova, a ďalšie skladové priestory. Na sadovo upravenom pozemku sa nachádza jazierko, množstvo vysadených rodiacich drevín a zeleninová záhradka. Dvor je spevnený betónovou dlažbou a štrkom, meliorovaný po celej dĺžke a je na ňom možnosť parkovania ďalších aut, bez blokovania výjazdu z garáží. Pozemok je oplotený, susedí so záhradou kostola a Révajovského obecného parku a zaručuje súkromie a blízkosť prírody v centre obce.

Rodinný dom je vo veľmi dobrom technickom stave, vhodný k okamžitému nasťahovaniu s využitím na trvalé bývanie, alebo na rekreačné účely, hlavne pre milovníkov histórie, ale aj pre náročných domácich majstrov, bez ďalších nákladov na rekonštrukciu, alebo opravy.

Kontakt na predajcu

Máte záujem o túto nehnuteľnosť?

Napíšte nám

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ súhlasíte so spracovaním Vami zadaných údajov za účelom zodpovedania otázky či podnetu adresátom správy, ktorým je spoločnosť ALT REAL, s. r.o.. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov nájdete v sekcii "GDPR - Spracovanie osobných údajov".

Správu sa nepodarilo odoslať
Správa úspešne odoslaná